Program Edukacyjny na rzecz Profilaktyki Udarowej

Program Edukacyjny na rzecz Profilaktyki Udarowej pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem” to pierwszy w Polsce tego typu program poświęcony tematyce udaru mózgu, kierowany do uczniów klas 5. szkół podstawowych. Ma formułę interaktywnych warsztatów, które uczą jak rozpoznać i właściwie zareagować w sytuacji wystąpienia objawów udaru mózgu.

Program ma na celu budowanie świadomości młodych ludzi, a przez nich także pokolenia rodziców i dziadków, na temat medycznych i społecznych skutków, a przede wszystkim profilaktyki tej choroby.

Scenariusz interaktywnych warsztatów edukacyjnych został stworzony we współpracy z pedagogami z Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych. W 2017 r. przeprowadzono pierwsze, pilotażowe lekcje, które zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów.

Warsztaty na temat udaru mózgu pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem” przeprowadzają autorzy i inicjatorzy programu oraz wykwalifikowani edukatorzy z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Program Edukacyjny na rzecz Profilaktyki Udarowej jest jednym z projektów realizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej STOP UDAROM, której inicjatorem jest firma Boehringer Ingelheim, a jednym z partnerów Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie!.

Informujemy, że w tej edycji Programu lista szkół, w których odbędą się lekcje, została już zamknięta. Kolejna edycja ruszy w 2019.

Wkrótce ogłosimy także konkurs dla szkół, do którego już teraz serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do śledzenia informacji o Programie i konkursie na stronie internetowej www.stopudarom.pl oraz profilu na FB
PL/BI/032018/00014

Partnerzy:
logo_udarowcy
Patronat honorowy
Patroni merytoryczni
emblemat-IFMSA-Poland