Aktorzy z serialu „Strażacy” – Mateusz Janicki i Jacek Lenartowicz oraz strażacy
z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej wzięli udział w widowiskowej akcji edukacyjnej, której celem było zwrócenie uwagi na znaczenie szybkiej reakcji w przypadku wystąpienia udaru. Ekipa ratownicza musiała w jak najkrótszym czasie pokonać przeszkody
w rozpoznaniu charakterystycznych objawów i ugasić rozprzestrzeniający się pożar symbolizujący udar mózgu.

Czas dla ratowania osoby z udarem mózgu jest niezwykle ważny. Liczy się właściwe rozpoznanie objawów i jak najszybsza pomoc medyczna, pokazała to wyraźnie dzisiejsza akcja „Udar mózgu jest jak pożar”. Cieszę się, że mogłem wziąć w niej udział i w ten sposób pomóc w edukacji społecznej – mówił Jacek Lenartowicz aktor, który zaangażował się w działania z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu.

 

 Prawdopodobnie każdy z nas zna osobę, którą dotknął udar mózgu, ponieważ jest to choroba niezwykle powszechna. Mimo to, jak podkreślają organizatorzy akcji, znajomość objawów i świadomość jak należy reagować w przypadku udaru jest wciąż zbyt niska. Uważam, że każde działanie, które służy podnoszeniu świadomości społecznej na temat udaru jest cenne, dlatego podjąłem wyzwanie i dołączyłem do specjalnej ekipy ratowniczej – powiedział aktor Mateusz Janicki.

 

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie! w ramach kampanii STOP UDAROM.