Stop Udarom Mózgu

Lekcja, która może uratować życie!

Bezpłatna Platforma Edukacyjna dla Nauczycieli

Bezpłatna lekcja dla uczniów

Każdy z nas zna kogoś lub słyszał o kimś kto doznał udaru mózgu.  W sytuacji wystąpienia udaru mózgu liczy się czas, bo choroba jest jak pożar! Im szybsze rozpoznanie i reakcja, tym mniejsze zniszczenia poczyni u chorego. Rozpoznanie objawów udaru mózgu, niezwłoczne wezwanie pogotowia i przewiezienie chorego do szpitala z oddziałem udarowym mogą uratować życie i znacznie ograniczyć konsekwencje choroby.

Serdecznie zachęcamy do udziału w unikatowym projekcie edukacyjnym, dzięki któremu uczniowie klas piątych mogą dowiedzieć się jakie są objawy udaru mózgu i jak należy reagować w przypadku jego wystąpienia.

Ruszyła Akademia Stop Udarom! Zobacz dlaczego,
zdaniem ekspertów, warto przeprowadzić lekcję nt. udaru mózgu.

Odtwórz wideo

Dzięki platformie edukacyjnej AKADEMIA STOP UDAROM każdy nauczyciel może w dowolnym czasie pobrać przystępnie opracowane materiały i scenariusz, a następnie sam przeprowadzać warsztaty edukacyjne nt. udaru mózgu w swojej szkole.

O programie

Ogólnopolski Program Edukacyjny na rzecz Profilaktyki Udarowej pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem!” to pierwszy taki projekt edukacyjny adresowany do uczniów klas V szkół podstawowych, dzięki któremu dowiadują się oni czym jest udar mózgu, jakie są jego objawy, jak reagować w sytuacji ich zauważenia objawów i co przyczynia się do wystąpienia tego groźnego i coraz częściej występującego schorzenia.

Inicjatorami programu są Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie! i firma Boehringer Ingelheim, a partnerem Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA. Projekt realizowany jest pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych. Honorowy patronat nad programem objęło Ministerstwo Zdrowia, Polskie Towarzystwo Neurologiczne i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

Inicjatorzy:

Partner:

Patronaty
merytoryczne:

Patronaty
honorowe:

02140130143933_ministerstwo_zdrowia_nowe_logo_large

W marcu 2019 r. Ogólnopolski Program Edukacyjny na rzecz Profilaktyki Udarowej pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem!” otrzymał nagrodę „Wizjonerzy Zdrowia 2019” w dziedzinie Wizjonerski Program Edukacyjny i Profilaktyczny.

W ramach programu odbyły się bezpłatne warsztaty edukacyjne nt. udaru mózgu w szkołach podstawowych we wszystkich województwach w Polsce – zachęcamy do obejrzenia filmu.

I Ty możesz zostać superbohaterem

Nauczycieli oraz inne osoby z wykształceniem pedagogicznym zapraszamy do udziału w bezpłatnej AKADEMII STOP UDAROM, dzięki której on-line będą mogli przygotować się do samodzielnego przeprowadzenia warsztatu nt. udaru mózgu w swojej szkole. Po przeprowadzeniu lekcji będą mogli otrzymać certyfikat i zestaw materiałów dla uczniów.

Jak przystąpić do akademii?

up