Alert Udarowy TEST 20211021

ALERT UDAROWY 2021

Wysłuchaj spotu – zapamiętaj podstawowe objawy udaru mózgu i reaguj natychmiast!

Przekaż wiadomość, która może uratować życie

Obejrzyj wideo i wysłuchaj spotu audio

Zobacz wideo z udziałem Jacka Rozenka, aktora, który doznał udaru mózgu oraz Andrzeja Wojnarowskiego, ratownika medycznego

Wysłuchaj spotu – zapamiętaj podstawowe objawy udaru mózgu i reaguj natychmiast!

Przyłącz się do akcji

Ty też możesz dołączyć do akcji. Pobierz grafikę, wydrukuj ją, zrób zdjęcie z logo #ALERT UADROWY, zamieść je w swoich mediach społecznościowych i oznacz FB STOP UDAROM i #ALERT UDAROWY. Możesz też przesłać je na adres alertudarowy@primum.pl, a my zamieścimy zdjęcie na stronie kampanii oraz na Facebooku.

Infografika ALERT UDAROWY 2020

W ramach akcji „ALERT UDAROWY” siły połączyły największe organizacje pacjenckie, działające w obszarze udaru mózgu – Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie! i Fundacja Udaru Mózgu. W tym roku do grona partnerów dołączyło także Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych.

ALERT UDAROWY 2019

„Udar mózgu nie boli. Osoby, które przeszły udar często bagatelizują pierwsze objawy choroby. W dniu, kiedy doznałem udaru, w pewnym momencie poczułem, że mam problem z mówieniem. Niestety zignorowałem to. Byłem przekonany, że to chwilowe przemęczenie – prowadziłem wówczas cykl szkoleń. Miałem olbrzymie szczęście, że ktoś zupełnie obcy, zwrócił uwagę, że może ze mną dziać się coś złego i szybko wezwał karetkę. Mógł przecież pomyśleć, że zasnąłem w zaparkozwanym aucie. Teraz, po trudnej rehabilitacji, mogłem wrócić do pracy. Wiem jednak, że nie wszyscy mają takie szczęście. Jestem przekonany, że wielu ludzi można byłoby uratować, gdyby więcej osób znało podstawowe objawy udaru i wiedziało, że jak zobaczą u kogoś choć jeden z nich, trzeba jak najszybciej wezwać pogotowie. Udar mózgu dotyka osoby w różnym wieku – nie jest prawdą, że tylko starsze. W ośrodku rehabilitacyjnym spotkałem bardzo dużo młodych osób po udarze. Zdecydowałem się przyłączyć do akcji „ALERT UDAROWY” i wystąpić w krótkim spocie, który mam nadzieję zwróci uwagę Polaków i zachęci ich do zgłębienia wiedzy czym jest ta groźna choroba.”

– mówi Jacek Rozenek, aktor