Aktualnie nie ma jeszcze leku, który można zastosować w przypadku udaru krwotocznego, ale również w przypadku tego typu udaru szybka hospitalizacja na oddziale udarowym zwiększa szanse chorego na przeżycie i ograniczenie niepełnosprawności.
W leczeniu udaru mózgu bardzo duże znaczenie ma również profilaktyka pierwotna i wtórna. Profilaktyka pierwotna nie tylko ogranicza ryzyko wystąpienia choroby, ale także ma zasadniczy wpływ na jej przebieg. Stosowanie profilaktyki wtórnej jest natomiast bardzo ważne z uwagi na częste nawroty choroby. Po przebytym udarze niedokrwiennym nawroty następują w ciągu roku u 6-12% chorych, a w ciągu 5 lat u 40-50%. Ponadto w ciągu 2 lat od udaru 15% chorych doznaje zawału serca i 15% umiera z przyczyn naczyniowych.
Po pierwszym udarze niedokrwiennym należy zastosować odpowiednie leczenie, aby zapobiec powtórnemu wystąpieniu choroby. Podstawą jest przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, czasem wykonuje się operację zwężonych tętnic szyjnych. Należy także leczyć wszystkie inne czynniki ryzyka udaru.