Zadbaj o serce w swojej rodzinie

Dowiedz się więcej o chorobach, które dotykają nasze rodziny

Czy wiesz, że migotanie przedsionków jest najczęstszą arytmią serca? Jak objawia się udar mózgu i dlaczego trzeba reagować jak najszybciej w przypadku jego wystąpienia? To właśnie główne pytania, na które odpowiadają eksperci medyczni zaangażowanie w akcję edukacyjną „Zadbaj o serce w swojej rodzinie”, która została podjęta w trosce o zdrowie Polaków. 

Działania edukacyjne w 2020 roku były prowadzone w 8 miastach: Działdowie, Włocławku, Suwałkach, Siemiatyczach, Zielonej Górze, Olsztynie, Toruniu oraz Białymstoku. W 2021 roku akcja obejmuje zasięgiem 9 lokalizacji: Wrocław, Słupsk, Katowice, Bielsko-Białą, Złotoryję, Koszalin, Szczecin, Pacanów i Kazimierz Dolny.

Edukacja w ramach akcji „Zadbaj o serce w swojej rodzinie”  dotyczy nie tylko  udaru mózgu i migotania przedsionków, ale także cukrzycy typu 2., gdyż najpoważniejszymi jej konsekwencjami są właśnie choroby serca i naczyń krwionośnych, w tym udar mózgu. Więcej o cukrzycy typu 2. można znaleźć na stronie ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej DŁUŻSZE ŻYCIE Z CUKRZYCĄ (www.dluzszezyciezcukrzyca.pl).

ARTYKUŁY I ROZMOWY

W ramach akcji, w mediach regionalnych pojawiły się artykuły i rozmowy z ekspertami medycznymi z obszaru kardiologii, neurologii i diabetologii. Zachęcamy do przeczytania i wysłuchania.

SUWAŁKI
BIAŁYSTOK
WŁOCŁAWEK