zadbaj o serce w swojej rodzinie TEST

Zadbaj o serce w swojej rodzinie

Udar mózgu i migotanie przedsionków to choroby, które w Polsce co roku dotykają setki tysięcy osób i występują niemal w każdej polskiej rodzinie. Jakie są ich objawy i dlaczego należy reagować jak najszybciej? To właśnie jest głównym tematem akcji edukacyjnej „Zadbaj o serce w swojej rodzinie”, która została podjęta w trosce o zdrowie Polaków. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest profilaktyka i leczenie popularnych i groźnych chorób cywilizacyjnych. Eksperci medyczni z obszaru neurologii i kardiologii zaangażowani w akcję poszerzają naszą wiedzę na temat tego, jak zapobiegać udarom mózgu i migotaniu przedsionków oraz przeciwdziałać ich konsekwencjom. Działania edukacyjne prowadzone są w 8 miastach: Działdowie, Włocławku, Suwałkach, Siemiatyczach, Zielonej Górze, Olsztynie, Toruniu oraz Białymstoku.

Edukacja w ramach akcji „Zadbaj o serce w swojej rodzinie”  dotyczy nie tylko  udaru mózgu i migotania przedsionków, ale także  cukrzycy typu 2., gdyż najpoważniejszymi jej konsekwencjami są właśnie choroby serca i naczyń krwionośnych, w tym udar mózgu. Więcej o cukrzycy typu 2. można znaleźć na stronie ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej DŁUŻSZE ŻYCIE Z CUKRZYCĄ (www.dluzszezyciezcukrzyca.pl).

Artykuły

W ramach akcji, w mediach regionalnych pojawiły się artykuły z ekspertami medycznymi z obszaru kardiologii, neurologii i diabetologii. Zachęcamy do lektury.

„Ta choroba dotyka rodziny i rocznie zabije dziesiątki tysięcy Polaków. To musisz wiedzieć…”

„80 tysięcy osób rocznie zapada na udar mózgu. Dowiedz się, jak temu zapobiec”