Doktor Stroke-Pogromca Udarów

Doktor Stroke - Pogromca Udarów

W 2017 r. w ramach kampanii społecznej STOP UDAROM został powołany DOKTOR STROKE – POGROMCA UDARÓW. Misją superbohatera jest dotarcie z informacjami na temat udaru mózgu przede wszystkim do młodych ludzi. Zwraca on uwagę na zagrożenia związane z chorobą oraz groźne konsekwencje w przypadku późnego rozpoznania czy zlekceważenia objawów udaru mózgu.

DOKTOR STROKE – POGROMCA UDARÓW prowadzi edukację w Internecie oraz podczas wybranych wydarzeń z udziałem młodzieży. Przekazuje podstawową wiedzę dotyczącą objawów udaru mózgu i podkreśla, że szybka reakcja, czyli wezwanie pogotowania (tel. 999 lub 112), może uratować choremu życie – a zachorować może każdy z nas, w każdej chwili.

W rolę superbohatera wcielił się Michał Malinowski – aktor znany m.in. z seriali „Na Wspólnej” i „Pierwsza Miłość”.

W Polsce co 6,5 minuty ktoś doznaje udaru mózgu. Problem jest kolosalny. Jako superbohater mam jednak szansę sprawić, że czyjeś życie zostanie uratowane. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że czas reakcji w przypadku udaru jest kluczowy. Wierzę jednak, że dzięki odpowiedniej edukacji coraz więcej osób będzie potrafiło prawidłowo rozpoznać objawy udaru mózgu, by na czas udzielić pomocy. Chcę inspirować ludzi, by sami mogli zostać superbohaterami i wiedzieli jak, odpowiednio szybko reagując, uratować życie drugiemu człowiekowi: niezależnie czy będzie to bliska nam osoba, czy zwykły przechodzień – mówi Michał Malinowski, aktor, odtwórca roli DOKTORA STROKE’A – POGROMCY UDARÓW.

Pierwszy raz superbohater pokazał swoją moc w 2017 r. w Warszawie i Bydgoszczy, gdzie odwiedził Mobilne Miasteczka Profilaktyki Udarowej. DOKTOR STROKE działa także na FB, pojawia się podczas wybranych spotkań z młodzieżą odbywających się w ramach Ogólnopolskiego Programu na rzecz Profilaktyki Udarowej pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem!”, a także podczas niektórych wydarzeń, m.in. z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu i Światowego Dnia Serca.

Przeczytaj więcej o wydarzeniach

Dowiedz się więcej o bezpłatnych warsztatach dla szkół
i szkoleniu dla nauczycieli